< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

TAUTAS NAMS

Kontaktinformācija

Adrese: “Tautas nams”, Jūrkalnes pag., Ventspils novads, LV-3626,

vadītāja Kristīne Skrulle,
tālr. 26261884,
e-pasts: [email protected].

Darba laiks

Tautas nams ir atvērts katru darbadienu no 8.00–17.00, brīvdienās – pasākumu laikos.

Bijusī kroga ēka, tagad tautas nams, būvēta 18. gadsimta vidū. Lai saglabātu šo kultūrvēsturisko ēku, kura ir vairāk nekā 135 gadus veca, 2011. gadā tika veikta tautas nama rekonstrukcija.

No 2005. gada tautas nama vadītāja ir Kristīne Skrulle. Tautas namā tiek organizēti dažādi pasākumi pensionāriem, bērniem, ģimenēm un citām iedzīvotāju grupām.

Amatierkolektīvi

Etnogrāfiskais ansamblis “Maģie suiti”, vadītāja Ilga Leimane.

Ansamblis pirmo reizi uzstājās 1959. gada vasarā, Popē kolhoznieku svētkos un to vadīja vietējā tautas nama vadītāja Marija Liepa. Viņa pati arī ir suitu dziesmu teicēja. Vēlāk gādību par ansambli uzņemas Austra Čepeļevska, bet kopš 2000. gada to vada Ilga Leimane. Kolektīva misija ir Suitu tradīciju vērtību saglabāšana un popularizēšana.
Kolektīvs ir tradīcijām bagāts un nodrošina kultūrvēsturiskā mantojuma – suitu tradīciju vērtību saglabāšanu un popularizēšanu. Ansambļa repertuārā ir daudz Jūrkalnes Lāču dzimtas dziedāto dziesmu; no tēva Krista Lāča dziesmas jau 1924. gadā pierakstīja Emīls Melngailis, bet vēlāk daudz dziesmu pierakstīts arī no Krista bērniem – Marijas un Augusta. Kolektīvs regulāri strādā pie repertuāra pilnveidošanas un dažādošanas, un tiek aicināts uzstāties dažādos vietējos, rajona, valsts un starptautiskos pasākumos. Kolektīvs piedalās starptautiskajā festivālā “Baltica”, Dziesmu un deju svētku folkloras dienās, starptautiskajā Burdona festivālā, un ar labiem panākumiem startē folkloras kopu un etnogrāfisko ansambļu skatēs.
Nodarbības otrdien no 15.00 līdz 17.00.

Bērnu un jauniešu teātris “Jampadracis”, vadītāja Kristīne Skrulle.

Kolektīva misija veicināt izglītotas, radošas un vienotas sabiedrības veidošanos, piedāvājot daudzveidīgu, laikmetam atbilstošu repertuāru bērniem un jauniešiem. Veidot izrādes kā spilgtus piedzīvojumus, ar kuru palīdzību ne tikai iepazīt teātra burvību, bet attīstīt iztēli un atvērtību apkārtējai pasaulei ar paša pieredzi. Dot iespēju bērniem un jauniešiem iejusties dažādos tēlos, attīstīt savu fantāziju un uzstāšanās prasmes.
    Katru gadu kolektīvs iestudē nelielas ludziņas (skeči) pasākumiem tautas namā. Lielākais veikums ir pēc O.Preislera pasakas “Mazā raganiņa” iestudētā luga, divos cēlienos. Ir iestudēta luga bibliotēkām “Pasaka par Diegabiksi”.
Kolektīva dalībnieki piedalās arī dažādu pasākumu organizēšanā un vadīšanā.
Nodarbības trešdien no 15.00 līdz 17.00.
Kultūrvide

Jūrkalnes pagastā dzimuši un darbojušies daudzi ievērojami cilvēki, kas savā veidā ietekmējuši pagasta dzīvi.

 Matilde Marta Kucāne, dzim. Odeiko (1892. g.-1966. g.) – Pasaules kara laikā nepārtraukti strādā līdz 1924.g. Jūrkalnes pamatskolā, izpildot tur skolas pārzines, ērģelnieka, darbvedes, pastmeistares, diriģentes un revizores pienākumus.
Jānis Priedoliņš (1855. g.–1936. g.) – tālbraucējs kapteinis, kuģīpašnieks. Beidzis Jūrkalnes jūrskolu. Viens no pirmajiem Kurzemē aicinājis būvēt buriniekus. Pirmais no latvieši kuģīpašniekiem ar saviem kuģiem braucis pēc zivīm uz Arhangeļsku.
Jānis Smiltnieks (1876. g.–1952. g.) – tālbraucējs, kapteinis. I pasaules kara laikā bijis Krievijas Baltijas flotes transportkuģa Ludi komandieris. 1913.g. Atlantijas okeānā vadījis degošā Lielbritānijas tvaikoņa Voltumo pasažieru glābšanu. No 1918. g. līdz 1937. g. Liepājs ostas valdes priekšnieks. Trīs Zvaigžņu ordeņa kavalieris.
Pēteris Jancis (1897. g.- ) – Jūrkalnē nodibinājis un vadījis orķestri, bibliotēku un izglītības un lauksaimniecības biedrības. Jūrkalnes pagasta tagadējā nosaukuma autors.
Biruta Senkēviča-Ziemane (1904. g.-1993. g.) – folkloriste un rakstniece.
Krists Lācis (1864. g.–1925. g.) – folkloras teicējs.
Augusts Lācis (1915. g.–1978. g.) – K. Lāča dēls, folkloras teicējs.
Marija Lāce (1904. g.–1997. g.) – folkloras teicēja.

Tautas nama pakalpojumu izcenojumi

Mazā zāle 7,21 eiro/h bez PVN.
Nomājot vienā iestādē divas vai vairākas iznomājamās platības vienlaicīgi, tiek piemērota 11% atlaide.
Nomājot telpas bērnu un jauniešu interešu izglītības organizētām nometnēm, tiek piemērota 40% telpu nomas atlaide.
Nomājot telpas organizācijām, kurām piešķirts sabiedriskā labuma statuss, tiek piemērota 60% atlaide.

Jūrkalnes brīvdabas estrādes un “Vējturu nama” izcenojumi

1. 10% no pasākuma biļešu ieņēmumiem, bet ne mazāk kā 50,00 eiro par pasākumu;
2. Jūrkalnes brīvdabas estrādes un “Vējturu nama” nomas 1 stunda 25,00 eiro.
No maksas par pakalpojumu atbrīvoti:
Ventspils novada pašvaldības un tās dibinātu budžeta iestāžu organizētie pasākumi, saskaņojot ar Jūrkalnes tautas nama vadītāju;
Ventspils novadā reģistrētu sabiedriskā labuma organizāciju rīkotie labdarības un bezpeļņas pasākumi, saskaņojot ar Jūrkalnes tautas nama vadītāju un slēdzot līgumu par brīvdabas estrāžu izmantošanu.
 Norādītais nomas pakalpojumu maksas cenrādis tiek piemērots no 2020. gada 1. jūnija.
 2020. gadā minētajiem izcenojumiem tiek piemērota 50% atlaide saistībā ar Covid-19 izplatības ierobežojumiem.
 Ieņēmumus no maksas pakalpojumiem jāieskaita Ventspils novada pašvaldības pamatbudžeta kontā un jānovirza minēto objektu uzturēšanai.

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm