< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

Gaidāma kultūras notikumiem bagāta nedēļas nogale

Gaidāma kultūras notikumiem bagāta nedēļas nogale

2024-05-13, 12.20

No 17. līdz 19. maijam ikvienam ir iespēja apmeklēt dažādus kultūras pasākumus Ventspils novadā – sirsnīgu koncertu Usmā, pavasara gadatirgu Ventavā, Ventspils novada sakrālās mūzikas festivāla “No baroka līdz mūsdienām” atklāšanas koncertu Puzes baznīcā, muzeju nakts pasākumu “Jūras stāsti” Jūrkalnē, amatierteātra “Ugāles drāma” 20 gadu jubilejas pasākumu Ugālē, “Jāņa Abakuka piemiņas kausu zolītē” Piltenē, kā arī vokālā ansambļa “Uggula” koncertu Ugālē.

17. maijā plkst. 19.00 Usmas tautas namā notiks ģimenes dienai veltīts koncerts. Uzstāsies Ugāles Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi, Ugāles vidusskolas mazie dejotāji u. c. Ieeja pasākumā ir bez maksas.

18. maijā plkst. 12.00 sāksies Ventavas pavasara gadatirgus. Tirgoties ir pieteikušies gan paša pagasta uzņēmīgie iedzīvotāji, gan tirgotāji no citiem novadiem un pat kaimiņu valsts Lietuvas. Gadatirgus devīze ir “Vella kalpi Stupkrogā”. Šogad Rutku tēva romānam “Trīs vella kalpi” aprit 90 gadi kopš tā publicēšanas, bet gadatirgus scenārijs tika rakstīts, to nezinot. Amatierkoletīvu izpildījumā koncertuzvedumā, kurš sāksies plkst. 12, tiks izspēlēta vella kalpu nozīme Vārves pagasta vēstures griežos. Gadatirgus nevar iztikt bez sportiskām, kultūras un citām izklaidēm, tās notiks visas dienas garumā, savukārt vakarā – zaļumballe kopā ar Arti Arāju un Andri Bērziņu. Plašāka informācija

18. maijā plkst. 16.00 sāksies Ventspils novada starptautiskā sakrālās mūzikas festivāla “No baroka līdz mūsdienām” atklāšanas koncerts Puzes baznīcā, kurā skan 1852. gadā Karla Hermaņa būvētās sešu reģistru ērģeles. Šis instruments ir brīnišķīgs 19. gadsimta ērģeļbūves paraugs ar klasisku skanējumu, kurš iedod mazu “pipariņu” Ventspils novada unikālajā ērģeļu ainavā. Kopš festivāla sākuma tā rīkotāji sadarbojas ar Ventspils Mūzikas vidusskolu, tādēļ arī šogad Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagogi Ilze Reine, Gidons Grīnbergs un Rihards Štrauss, kā arī ērģeļu klases audzēkņi Loreta Gūtšmite, Agnese Stepānova, Klāvs Berks un stīgu ansamblis sagatavojuši īpaši Puzes baznīcas ērģelēm piemērotu repertuāru. Koncertā skanēs A. Korelli, Dž. Freskobaldi, J. S. Baha, G. F. Hendeļa un citu komponistu skaņdarbi. Ieeja – ziedojums baznīcai.

18. maijā plkst. 19.00 Jūrkalnes tautas namā norisināsies muzeju nakts “Jūras stāsti”. Būs tēlniecības un grafikas izstāde “Ģimenes lokā”, zvejnieku stāsti, antropologu pētījumi, spēles, literatūras stūrītis, dziesmas un danči kopā ar kapelu “Alšvangas spēlmaņi”.

18. maijā plkst. 19.00 Ugāles tautas namā “Gaisma” notiks Ugāles amatierteātra “Ugāles drāma” 20 gadu jubilejas pasākums. Pēc svinīgā pasākuma – balle kopā ar Arni un Ilmāru. Ieeja ballē: 5 eiro. Galdiņu iespējams rezervēt pa tālruni 26693956.

19. maijā plkst. 10.00 Piltenes kultūras namā sāksies “Jāņa Abakuka piemiņas kauss zolītē”. Pieteikšanās līdz 17. maijam pa tālr. 27137576.

19. maijā plkst. 17.00 Ugāles tautas namā “Gaisma” notiks vokālā ansambļa “Uggula” koncerts “Vasara. Svētki. Dziesma.”. Ieeja ir bez maksas.

Plašāka informācija par Ventspils novada kultūras pasākumiem: NOTIKUMU KALENDĀRS

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm