< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

Novada amatierkolektīvi piedalās brīvdabas muzeja simtgades pasākumā

Novada amatierkolektīvi piedalās brīvdabas muzeja simtgades pasākumā

2024-05-11, 21.51

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs svin simtgadi, ļaujot muzeja sētām atdzīvoties vērienīgā pasākumā “Viena diena mūsmājās”. Tajā piedalījās ap 850 amatierteātru un folkloras kopu dalībnieku no visas Latvijas, tostarp 5 Ventspils novada amatiermākslas kolektīvi: Puzes amatierteātris “Un tā tāļāk”, Ugāles amatierteātris “Ugāles drāma”, Usmas amatierteātris “Suflē”, Zlēku amatierteātris “Margots” un etnogrāfiskais ansamblis “Maģie suiti”.

Pasākumā dalībnieki iejutās 100 līdz 200 gadus senā pagātnē, darbojoties muzeja sētās laikmetam atbilstošā apģērbā un izspēlējot dažādas sadzīves ainas. Puzes amatierteātris “Un tā tāļāk” (vadītāja Iveta Pete) un Ugāles amatieteātris “Ugāles drāma” Kurzemes zvejnieku ciema “Lurķu” mājās izspēlēja dzīves situāciju “Cik maksā līgava?”, turpat zvejnieku ciema mājās “Mauri” savas balsis izrādīja etnogrāfiskais ansamblis “Maģie suiti” (vadītāja Ilga Pavāre). Pie Usmas baznīcas un tās iekšpusē ikviens varēja piedalīties Usmas amatierteātra “Suflē” (vadītāja Laila Grunte) sagatavotajās aktivitātēs, savukārt tirgus placī varēja pakaulēties Zlēku amatierteātra “Margots” (vadītāja Kristīne Kauliņa) “Brīnumu andelē”.

Visi amatiermākslas kolektīvi saņēma Latvijas Nacionālā kultūras centra Pateicību par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja un Latvijas Nacionālā kultūras centra rīkotā muzeja simtgades pasākuma “Viena diena mūsmājās” īstenošanā.

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm