< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

Liela interese par pašvaldības organizēto semināru

Liela interese par pašvaldības organizēto semināru

2023-03-07, 16.54

Pirmajās Ventspils novada pašvaldības organizētajās “Uzņēmēju vēlajās brokastīs” piedalījās vairāk nekā 80 interesentu. Popes kultūras namā notikušajā seminārā satikās ne tikai uzņēmēji, bet arī aktīvie iedzīvotāji, kuri vēl nav iesaistījušies biznesa vidē, bet ir iecerējuši to darīt. Pasākumā bija daudz novadā strādājošo, bet netrūka arī ventspilnieku, kuri izrādīja interesi par notiekošo.   

“Uzņēmēju vēlo brokastu” programma bija piesātināta un interesanta. Klātesošos kā klātienē, tā arī attālināti uzrunāja “Luminor” bankas ekonomists Pēteris Strautiņš, biedrības “Ziemeļkurzemes biznesa asociācija” koordinatore Gunta Abaja, Bioloģisko lauksaimnieku kooperatīvās sabiedrības “Ekoloģisks.lv” valdes priekšsēdētājs Raitis Rodiņš, “ALTUM” Kurzemes reģiona vadītāja Ilze Zandberga, Kurzemes plānošanas reģiona uzņēmējdarbības centra vadītāja Baiba Kūma, Kurzemes NVO valdes priekšsēdētāja Elīna Futraka, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Ventspils biznesa inkubatora vadītāja Liene Kataševska, Ekonomikas ministrijas Uzņēmējdarbības atbalsta departamenta direktore Ilze Lore un Saeimas Uzņēmējdarbības attīstības apakškomisijas vadītājs Artūrs Butāns.

Pasākuma iniciators bija Ventspils novada domes priekšsēdētāja vietnieks investīciju un attīstības jautājumos Andis Zariņš, kurš jau pirms gada vēlējās pulcināt uzņēmējus, bet tad sākās karš Ukrainā, un labā iecere tika atlikta. Savukārt nu bija īstais laiks uzrunāt uzņēmīgos iedzīvotājus, lai viņi ne tikai ieklausītos ekspertu teiktajā, bet arī varētu satikties un aprunāties cits ar citu. Kāds sasveicinājās ar jau pazīstamiem cilvēkiem, bet kāds dibināja jaunus kontaktus.

Semināru vadīja Ventspils novada pašvaldības uzņēmējdarbības atbalsta un tūrisma jomas speciāliste Dace Kolāte, kura vairākkārt uzsvēra, cik svarīga, plānojot attīstību, ir sadarbība. Viņa mudināja klātesošos padomāt arī par kooperatīva izveidi, tā paaugstinot piedāvāto pakalpojumu un  saražoto produktu konkurētspēju vietējā tirgū. Dace atklāja, ka uzņēmuma “DabaLaba” īpašnieks Reinis Pižiks ir gatavs citiem uzņēmējiem pastāstīt par savu pieredzi, darbojoties tūrisma nozarē, un atgādināja, ka arī šogad pašvaldība izsludinās uzņēmēju atbalstam domāto projektu konkursu “Solis”, kurā pretendenti varēs saņemt līdz 1300 eiro lielu finansējumu.

Pēc pasākuma “Uzņēmēju vēlo brokastu” dalībnieki nesteidza izklīst, bet sarunājās cits ar citu, neformālā gaisotnē iegūstot līdz šim nezināmu informāciju.

Semināra norisi atbalstīja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Ventspils biznesa inkubators un z/s “Bērziņi”.

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm