< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

No 1. februāra Ventspils novadā samazināsies siltumenerģijas tarifi

No 1. februāra Ventspils novadā samazināsies siltumenerģijas tarifi

2023-01-31, 08.10

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) izvērtējusi un 19. janvārī padomes sēdē izskatījusi siltumenerģijas tarifus komersantam SIA “VNK Serviss”, kuram no š. g. 1. februāra tarifi samazināsies saistībā ar kurināmā (šķelda) cenas samazināšanos. Mājsaimniecības līdz apkures sezonas beigām turpinās saņemt valsts noteikto atbalstu.

SIA “VNK Serviss” siltumenerģijas tarifs
No 1. februāra siltumenerģijas tarifi mainīsies Ventspils novada septiņos ciemos – Usmas, Ugāles, Blāzmas, Tārgales, Ventavas, Užavas, Jūrkalnes – un Piltenes pilsētā, tarifam minētajās apdzīvotajās vietās samazinoties atšķirīgi – robežās no 0,5 līdz 5,4% – salīdzinot ar šobrīd spēkā esošajiem tarifiem. Savukārt Stiklu ciemā tarifs paliek nemainīgs. Šobrīd SIA “VNK Serviss” piemēro tarifus, kas spēkā kopš 2022. gada 15.oktobra.  

Arī pēc jauno tarifu spēkā stāšanās lietotāji turpinās saņemt daļu no valsts atbalsta, ņemot vērā, ka tarifi pārsniedz valstī noteiktos sliekšņus – 68 EUR/MWh un 150 EUR/MWh.

  • Užavas ciemā jaunais tarifs būs 207,60 EUR/MWh jeb par 2,3% zemāks, salīdzinot ar šobrīd spēkā esošo tarifu. Attiecīgi maksa par piegādāto siltumenerģiju ar valsts atbalstu būs 114,71 EUR/MWh.
  • Ventavas ciemā jaunais tarifs būs 168,12 EUR/MWh jeb par 2,6% zemāks, salīdzinot ar šobrīd spēkā esošo tarifu. Attiecīgi maksa par piegādāto siltumenerģiju ar valsts atbalstu būs 110,00 EUR/MWh.
  • Jūrkalnes ciemā jaunais tarifs būs 164,34 EUR/MWh jeb par 0,5% zemāks, salīdzinot ar šobrīd spēkā esošo tarifu. Attiecīgi maksa par piegādāto siltumenerģiju ar valsts atbalstu būs 110,43 EUR/MWh.
  • Usmas ciemā jaunais tarifs būs 124,98 EUR/MWh jeb par 5,4% zemāks, salīdzinot ar šobrīd spēkā esošo tarifu. Attiecīgi maksa par piegādāto siltumenerģiju ar valsts atbalstu būs 96,00 EUR/MWh.
  • Blāzmas ciemā jaunais tarifs būs 124,89 EUR/MWh jeb par 5,2% zemāks, salīdzinot ar šobrīd spēkā esošo tarifu. Attiecīgi maksa par piegādāto siltumenerģiju ar valsts atbalstu būs 96,45EUR/MWh.
  • Ugāles ciemā jaunais tarifs būs 116,80 EUR/MWh jeb par 5,3% zemāks, salīdzinot ar šobrīd spēkā esošo tarifu. Attiecīgi maksa par piegādāto siltumenerģiju ar valsts atbalstu būs 92,40 EUR/MWh.
  • Tārgales ciemā jaunais tarifs būs 91,41 EUR/MWh jeb par 3,9% zemāks, salīdzinot ar šobrīd spēkā esošo tarifu. Attiecīgi maksa par piegādāto siltumenerģiju ar valsts atbalstu būs 79,71 EUR/MWh.
  • Piltenes ciemā jaunais tarifs būs 89,22 EUR/MWh jeb par 4,1% zemāks, salīdzinot ar šobrīd spēkā esošo tarifu. Attiecīgi maksa par piegādāto siltumenerģiju ar valsts atbalstu būs 78,61 EUR/MWh.

Noteikto (piedāvāto) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķinu un pamatojumu SIA “VNK Serviss” iesniedza SPRK 2022. gada 30. decembrī. SPRK, izvērtējot komersanta iesniegto pamatojumu, secināja, ka noteiktie (piedāvātie) tarifi ir pamatoti un atbilstoši metodikai.

SIA “VNK Serviss” ir SPRK piešķirta atļauja, ko komersants izmanto brīdī, ja mainās kurināmā, iepirktās siltumenerģijas vai pārdotās elektroenerģijas cena, pārējām izmaksām saglabājoties nemainīgām. Līdz ar to gada laikā vienam komersantam tarifs var mainīties vairākkārtīgi – gan samazināties, gan palielināties – atkarībā no situācijas kurināmā tirgū.

Siltumenerģijas tarifiem līdz 150,00 EUR/MWh valsts kompensē 50% no tarifa, kas pārsniedz noteikto slieksni – 68,00 EUR/MWh. Savukārt no tās daļas, kas pārsniedz 150,00 EUR/MWh, valsts kompensē 90%. Ar visiem atbalsta mehānismiem energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājumam SPRK aicina iepazīties Ekonomikas ministrijas tīmekļvietnē.

Par SPRK: Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija ir neatkarīga valsts iestāde, kas Latvijā uzrauga sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju (ap 600 regulēto komersantu) darbību, tirgus attīstību un rūpējas, lai iedzīvotāji saņemtu nepārtrauktus, drošus un kvalitatīvus sabiedriskos pakalpojumus par ekonomiski pamatotu cenu. SPRK regulē sabiedriskos pakalpojumus enerģētikas, ūdenssaimniecības, elektronisko sakaru, pasta, depozīta iepakojuma un sadzīves atkritumu apsaimniekošanas nozarē. Plašāk: www.sprk.gov.lv.

Informācijas avots – Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm